![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Diverse / Kuriosa 11424409
*
nr 1142 4409
Kuriosa
3 delar, Kina, bland annat Stämpel & spegel
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 november 2017
kl 18:35:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 23:37:50
1
100 kr
6/11 06:16:10
2
Vinnande bud
6/11 06:16:30
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Kuriosa
nr 1142 4409
Kuriosa
3 delar, Kina, bland annat Stämpel & spegel
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 november 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/11 23:37:50 | 1 | 100 kr |
6/11 06:16:10 | 2 | Vinnande bud |
6/11 06:16:30 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)